Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2024   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W miłości, w ciszy i... w dżungli

Data publikacji: 2014-02-14, Data modyfikacji: 2014-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Dla tych, którzy zechcą pozostać dłużej w Walentynkowym nastroju ciekawą propozycję ma Miejski Dom Kultury, który zaprasza w niedzielę 16 lutego o godzinie 18.00 na wieczór poezji "Pomówmy o miłości" w wykonaniu recytatorów Poetyckiej Sceny Młodych oraz Gości, którymi będą Aleksandra Łęska, Adrianna Marczyk, Kinga Nożownik, Piotr Zbroiński, Wiktoria Postek, Joanna Gębicz, Janusz Kucharski, Przemysław Klekot, Katarzyna Zawadzka i Robert Ciszewski. Oprawę muzyczną przygotowała Katarzyna Pachuta, scenografię Joanna Sroczyńska, a scenariusz i reżyseria są dziełem Małgorzaty Wesołowskiej.

Wstęp wolny.

Natomiast o tej samej godzinie tylko dzien wcześniej, w sobotę Galeria MDK proponuje wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego „W poszukiwaniu ciszy”.

My tymczasem proponujemy kilka zdjęć z ubiegłotygodniowej premiery Księgi Dżungli w wykonaniu aktorów Teatru Pinokio w Łodzi, która salę widowiskową MDK wypełniła się po brzegi.

Młody reżyser Przemysław Jaszczak zainspirowany tematem „dzikich dzieci” początkowo sam chciał napisać podobną opowieść, jednak doszedł do wniosku, że właściwe tekst poruszający taki temat już istnieje. I tak powstał spektakl na podstawie książki Nobilisty Rudyarda Kiplinga Księga Dżungli o tym samym tytule.

W przedstawieniu pokazane zostały trzy światy: wilków, małp i ludzi, wśród których mały chłopiec imieniem Mowgli, szukaja swego miejsca na ziemi.

Mowgli przemierzając trzy światy poszukuje własnej tożsamości, zawsze kieruje się chęcią przynależności do grupy, jednak dobre chęci nie wystarczają, wciąż na jego drodze pojawiają się nowe problemy.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserem i aktorami Teatru Pinokio w Łodzi. Dzieci chętnie zadawały pytania, szczególnie te dotyczące scenografii i sposobu jej przewiezienia. Najmłodszych szczególnie zaciekawił i zadziwił prawdziwy samochód, który pojawił się, jako element scenografii spektaklu.

Premierze towarzyszyła kreatywna piaskownica, będąca fragmentem wystawy Pora na potwora, autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

UM Radomsko, Źródło artykułu: www.radomsko.pl, Autor zdjęć: UM Radomsko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radomszczański

    Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

    Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola