Belka
Czwartek, 27 Czerwca 2024   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkanie z działkowiczami

Data publikacji: 2014-01-30, Data modyfikacji: 2014-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Wprawdzie na ogródkach działkowych zimą spokój, niemniej od 19 stycznia br. obowiązuje nowa ustawa o ogrodach działkowych. Zawarte w niej regulacje oraz sytuacja radomszczańskich działkowiczów były przedmiotem dzisiejszego spotkania zainteresowanych z prezydent Anną Milczanowską. Podczas rozmów Pani prezydent jeszcze raz podkreśliła, że miasto jest dumne z wysiłku jakim utrzymywane są nasze ogrody działkowe, i że tak jak przez cały czas będziemy wspierać ich w działaniach na rzecz ich dalszego funkcjonowania.

Największe wątpliwości działkowiczów, na obecnym etapie, wywołuje sprawa ewentualnej przynależności bądź nie do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Działkowego. O rozwiązaniach zawartych w nowych przepisach oraz o tym w jaki sposób dotyczą one poszczególnych ogrodów mówił gościom Tomasz Nowak - naczelnik Wydziału Geodezji UMR.

UM Radomsko, Źródło artykułu: www.radomsko.pl, Autor zdjęć: UM Radomsko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radomszczański

    Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

    Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola