Belka
Piątek, 21 Czerwca 2024   imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Segregujemy

Data publikacji: 2014-01-24, Data modyfikacji: 2014-01-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Wprowadzona 1 lipca 2013 roku „ustawa śmieciowa” spowodowała m. in. zmianę wysokości opłat za odbiór śmieci. W Radomsku rewolucję śmieciową przeprowadzono prawidłowo. Po połowie roku wiemy, że ponad 80 % mieszkańców segreguje odpady oraz na bieżąco płaci za odbiór śmieci.

Przypominamy, że płatności należy dokonywać do 15 dnia każdego miesiąca, za poprzedni miesiąc. Właściciele nieruchomości obowiązani są udostępnić pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych na czas odbierania tych odpadów, bezpośrednio przed posesją w miejscu widocznym na wyrównanej i utwardzonej powierzchni zabezpieczonej przed zbieraniem się wody i błota. W okresie zimowym należy usunąć zalegający śnieg, gwarantując swobodny dojazd pojazdami specjalistycznymi.

W razie pytań pomocą służy Biuro ds. Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta – tel. 44 685 44 90, e-mail: [email protected]

UM Radomsko, Źródło artykułu: www.radomsko.pl, Autor zdjęć: UM Radomsko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radomszczański

    Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

    Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola