Belka
Sobota, 6 Lipca 2024   imieniny: Lucja, Dominika, Teresa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nasze Muzeum zaprasza

Data publikacji: 2013-10-31, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego zaprasza na wykład prof. Henryka Samsonowicza pt. „Polska od niebytu do wielkości”. Odbędzie się on 8 listopada 2013r. o godz. 12.00 w Galerii Muzeum.

10 listopada wspólnie z Polskim Towarzystwem Numizmatycznym Oddział im. Leszka Czarnego w Radomsku, organizowana jest sesja popularnonaukowa połączona z pokazem numizmatycznym i wręczaniem nagród laureatom III Szkolnego Konkursu Numizmatycznego „Grosik”. Początek przedsięwzięcia zaplanowano na godz. 10.00 w Galerii Muzeum.

Muzeum zaprasza również do zwiedzania wystaw stałych oraz wystawy czasowej z okazji XXX – lecia RKK pt. „MILITARIA” (BROŃ BIAŁA) XIX i XX w” ze zbiorów Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów.

Muzeum 10 i 11 listopada czynne w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp wolny.

 

Komunikat nadesłany z Muzeum Regionalnego w Radomsku

UM Radomsko, Źródło artykułu: www.radomsko.pl, Autor zdjęć: UM Radomsko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radomszczański

    Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

    Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola