Belka
Czwartek, 4 Lipca 2024   imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kochaj mnie. Też jestem człowiekiem.

Data publikacji: 2013-11-07, Data modyfikacji: 2013-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Po raz drugi w Radomsku zorganizowana zostanie Kampania Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Tegoroczna akcja ma uwrażliwić radomszczan na sytuację dziecka w rodzinie z problemem przemocy. Organizatorem Kampanii jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pierwsza Radomszczańska Kampania Przeciwdziałania w Rodzinie zorganizowana została blisko dwa lata temu. Wtedy to zajmowano się problemem przemocy wobec kobiet. W jej ramach odbyło się m.in. forum środowisk kobiecych oraz konferencja ph. „Przerywamy milczenie”, gdzie z wykładem w Radomsku gościła Ewelina Bazyluk, konsultant i interwent Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem dzieci w rodzinach, w których występuje przemoc, stąd też hasło Kampanii: „KOCHAJ MNIE. Też jestem człowiekiem. Traktuj mnie tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.

- W ramach Kampanii, którą zaplanowano na 25 listopada, w Miejskim Domu Kultury, wysłuchamy wykładu Tomasza Majewskiego o sytuacji dziecka w rodzinie z problemem przemocy oraz przeprowadzone zostaną zajęcia seminaryjno-warsztatowe „Portret dziecka krzywdzonego” – mówi o Kampanii, Elżbieta Chybalska z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Prelegent, Tomasz Majewski jest psychologiem, terapeutą i certyfikowanym specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest także członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”. Zajmuje się terapią osób doświadczających różnego rodzaju trudności życiowych (depresja, lęki, problemy rodzinne, wydarzenia traumatyczne).

Kampania skierowana jest do mieszkańców Radomska, pedagogów i psychologów szkolnych, wychowawców przedszkoli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, pracowników MOPS, kuratorów sądowych, prokuratorów, funkcjonariuszy policji, członków GKRPA, radnych miasta Radomska oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Kampanii towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych pod hasłem: „Moja rodzina – dzieci uczą się od nas”. Autorami są dzieci z radomszczańskich szkół oraz podopieczni świetlic środowiskowych Ośrodka Wspierania Rodziny.

Program II Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
25 listopada, Miejski Dom Kultury

9.00 - 10.30 Wykład Tomasza Majewskiego „Przemoc wobec dzieci oraz sytuacja dziecka w rodzinie z problemem przemocy”

10.30 – 10.45 Przerwa
Zajęcia seminaryjno – warsztatowe dyskusje połączone z konkretnymi przypadkami z praktyki i informacje co należy zrobić w przypadku kiedy dziecko doznaje różnych form przemocy.

10.45 – 12.15 Portret dziecka krzywdzonego

12.15 – 12.30 Przerwa

12.30 – 14.00 Pomoc dziecku doznającemu przemocy w rodzinie - diagnoza, interwencja, pomoc

14.00 – 14.30 Podsumowanie i zakończenie

KONTAKT: Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Sławomir Kotlicki tel. 508 058 033

Przewodnicząca Zespołu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie MKRPA
Elżbieta Chybalska tel. 693 942 016

www.profilaktyka.radomsko.pl
[email protected]

UM Radomsko, Źródło artykułu: www.radomsko.pl, Autor zdjęć: UM Radomsko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radomszczański

    Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

    Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola