Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stacja Radomsko - Radomsko w roli głównej (Creative Commons)

 
„Stacja Radomsko” to tytuł filmu, którego premiera miała miejsce 11 września 2016 r. podczas podsumowania projektu „Radomsko w roli głównej”. "Radomsko w roli głównej" to przedsięwzięcie edukacyjno – artystyczne, które było adresowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego przedmiotem było upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska. W ramach projektu zorganizowano warsztaty historyczne oraz warsztaty animacji, których efektem finalnym jest film animowany. Zadanie realizowane było w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w Studio SE-MA-FOR Muzeum Animacji w Łodzi oraz Fundacji Filmowej SE-MA-FOR Łódź. Realizacja projektu jest jednym z elementów Jubileuszu 750-lecia miasta. W uroczystym podsumowaniu projektu udział wzięli uczestnicy i realizatorzy filmu. Nie zabrakło dyplomów, tortu i wspólnych pamiątkowych zdjęć. Przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa scenografii wykorzystanej do tworzenia filmu oraz zdjęć z przebiegu projektu. Uczestnicy (reżyseria i animacja): Justyna Kulawik, Wiktoria Pluta, Ada Kot, Weronika Świech, Oliwia Berg, Weronika Merc, Paulina Dzwonkowska, Izabela Olczyk, Julia Kędra, Kinga Beśka, Aleksandra Cieślik, Kacper Olczyk, Eryk Łuszczyński, Paweł Wasiluk, Kamil Zyzik Współpraca i konsultacja scenariuszowa: Antonii Bańkowski, Scenariusz: Izabela Olczyk, Kinga Beśka, Kacper Olczyk, Współreżyseria i opieka artystyczna: Zbigniew Żmudzki Montaż, dźwięk i muzyka: Piotr Kubiak Warsztaty historyczna: Agnieszka Podolska, Grażyna Skupińska Fotografie: Mirosław Kercz Współorganizacja: MDK Radomsko i Miasto Radomsko Projekt realizowany w ramach programu Muzeum Historii Polski w Warszawie - PATRIOTYZM JUTRA Film na licencji Creative Commons (Uznanie Autorstwa - Bez Utworów Zależnych - Użycie niekomercyjne)

 


MDK Radomsko
 
Data pliku video: 2016-09-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  radomszczański

  Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

  Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola