Niedziela, 26 Lutego 2017   imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
radomszczański

Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

 

Wiadomości
 
Orszak Trzech Króli po raz piąty przejdzie ulicami miasta

Orszak Trzech Króli po raz piąty przejdzie ulicami...
Data dodania: 2017-01-03

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5, Parafia pw. św. Lamberta oraz Miasto Radomsko zapraszają na V Radomszczański Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2017 roku. więcej »
 
Zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej

Zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej
Data dodania: 2016-12-07

W związku z pracami budowlanymi na odcinku ulicy Reymonta od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do centrum handlowego „Stara Mleczarnia” i wyłączeniem z ruchu tego fragmentu ulicy, informujemy iż ze względów technicznych w okresie od dnia 07.12.2016 do 13.12.2016r. nastąpi zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej więcej »
 
II Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu

II Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu
Data dodania: 2016-11-24

Festiwal zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się 23 listopada w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury. więcej »
 
 

NOC TEATRU
Data dodania: 2014-03-05

Pierwsza radomszczańska Noc Teatru to przedsięwzięcie podczas którego, w ciągu jednej nocy, radomszczanie będą mogli zobaczyć 5 spektakli z różnych stron Polski. 28 ... więcej »
 
 

Osobisty Bilans 25-lecia
Data dodania: 2014-03-04

O wyjątkowej wartości wspomnień i potrzebie ich szanowania zaśpiewali kiedyś Skaldowie, którzy twierdzili nawet, że „wspomnienia są zawsze bez wad”. Do sięgnięcia pamięcią... więcej »
 
 

ZUS organizuje bezpłatne szkolenie
Data dodania: 2014-03-04

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Radomsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconym zasadom składania i wypełniania in... więcej »
 
 

Zaproszenie
Data dodania: 2014-03-04

Muzeum Regionalne zaprasza na najbliższe wydarzenia kulturalne. 5 marca 2014r. (środa) o godz. 18.00 w Galerii Muzeum odbędzie się wykład Pana Emila Żyły – członka Towarzystwa ... więcej »
 
 

Dzień Żołnierzy Wyklętych
Data dodania: 2014-03-03

Gdy stanęli w obronie umiłowanej Ojczyzny nie szukali zaszczytów czy orderów – byli żołnierzami antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Jedni polegli w walce innych... więcej »
 
 

Obywatele dla demokracji
Data dodania: 2014-03-03

Obywatele dla demokracji Fundacja im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży zaprasza do składania wniosków w drugiej edycji konkursu na projekt... więcej »
 
 

Kolejne Sukcesy UMLKS Radomsko
Data dodania: 2014-03-03

W Moszczenicy 2 marca rozgrywany był III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. Znakomicie wypadli najmłodsi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. Oliwia ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 91
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola