Piątek, 9 Grudnia 2016   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
radomszczański

Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

 


 

Wiadomości
 
Zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej

Zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej
Data dodania: 2016-12-07

W związku z pracami budowlanymi na odcinku ulicy Reymonta od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do centrum handlowego „Stara Mleczarnia” i wyłączeniem z ruchu tego fragmentu ulicy, informujemy iż ze względów technicznych w okresie od dnia 07.12.2016 do 13.12.2016r. nastąpi zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej więcej »
 
II Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu

II Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu
Data dodania: 2016-11-24

Festiwal zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się 23 listopada w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury. więcej »
 
 

NOC TEATRU
Data dodania: 2014-03-05

Pierwsza radomszczańska Noc Teatru to przedsięwzięcie podczas którego, w ciągu jednej nocy, radomszczanie będą mogli zobaczyć 5 spektakli z różnych stron Polski. 28 ... więcej »
 
 

Osobisty Bilans 25-lecia
Data dodania: 2014-03-04

O wyjątkowej wartości wspomnień i potrzebie ich szanowania zaśpiewali kiedyś Skaldowie, którzy twierdzili nawet, że „wspomnienia są zawsze bez wad”. Do sięgnięcia pamięcią... więcej »
 
 

ZUS organizuje bezpłatne szkolenie
Data dodania: 2014-03-04

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Radomsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconym zasadom składania i wypełniania in... więcej »
 
 

Zaproszenie
Data dodania: 2014-03-04

Muzeum Regionalne zaprasza na najbliższe wydarzenia kulturalne. 5 marca 2014r. (środa) o godz. 18.00 w Galerii Muzeum odbędzie się wykład Pana Emila Żyły – członka Towarzystwa ... więcej »
 
 

Dzień Żołnierzy Wyklętych
Data dodania: 2014-03-03

Gdy stanęli w obronie umiłowanej Ojczyzny nie szukali zaszczytów czy orderów – byli żołnierzami antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Jedni polegli w walce innych... więcej »
 
 

Obywatele dla demokracji
Data dodania: 2014-03-03

Obywatele dla demokracji Fundacja im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży zaprasza do składania wniosków w drugiej edycji konkursu na projekt... więcej »
 
 

Kolejne Sukcesy UMLKS Radomsko
Data dodania: 2014-03-03

W Moszczenicy 2 marca rozgrywany był III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. Znakomicie wypadli najmłodsi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. Oliwia ... więcej »
 
 

Komisja Budżetowa
Data dodania: 2014-03-03

Posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Miejskiej w Radomsku odbędzie się w dniu 7 marca 2014 r. o godz. 13.30 w sali 104 Urzędu Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5. Proponowany... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 91
Wyszukaj
 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola