Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ty też możesz coś zrobić

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 

To jedna z najsmutniejszych i najtragiczniejszych sytuacji, która rażąco kłóci się z człowieczeństwem. Dlatego nie wolno nam przechodzić obojętnie. Razem musimy to zmieniać. Rusza kampania „CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech”, organizowana przez radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sama kampania potrwa przez cały marzec, ale jej zadaniem jest uwrażliwić nas na każdy dzień życia.

Adresatami Kampanii są dzieci i dorośli – mieszkańcy Radomska.

Pomoc dzieciom krzywdzonym jest naszym moralnym obowiązkiem. Nikt i nic nie może nas z niego zwolnić ani usprawiedliwić bezczynności. Dlatego prosimy Państwa o włączenie się w nasze działania i ich rozpowszechnienie, tak aby Kampania dotarła do wszystkich.

Celem jest wykrywanie przypadków stosowania przemocy wobec dzieci w rodzinie i środowisku lokalnym, uwrażliwienie na problem stosowania przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i zaniedbywania dzieci, a także zwiększenie zaangażowania świadków przemocy w przeciwdziałanie jej.

MOPS Radomsko przy współudziale Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podjął działania w ramach Radomszczańskiej Kampanii pod hasłem: „CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech”.

W ramach Kampanii udostępnione zostaną numery telefonów dla osób, które chciałyby podjąć interwencję w sytuacji krzywdzenia dziecka

  • 44 683 28 85 w. 53 lub 44 685 44 52

Rozpropagowane będą też specjalne ulotki, które trafią do mieszkańców Radomska.

Osoba do kontaktu dla mediów:

Anna Ryng – MOPS Radomsko tel. 44 683 28 85 w. 53 lub 44 685 44 52

Każdy z nas może pomóc, by zmienić dramatyczne fakty:

  • 60% dorosłych Polaków stosuje kary fizyczne wobec swoich dzieci do 19 roku życia;
  • co szósty 12-tatek przyznaje, ze w wyniku przemocy ze strony rodziców doznał urazów takich jak: siniaki i zadrapania;
  • blisko 25% polskich studentów przyznaje, że w ich domach przynajmniej kilkakrotnie dochodziło do przemocy fizycznej, a 37% mówi o kilkakrotnym wystąpieniu sytuacji, w której doszło do przemocy psychicznej;
  • 34% pacjentów lecznictwa odwykowego stwierdza, że w okresie intensywnego picia używało przemocy fizycznej wobec dzieci, a 50% stosowało przemoc psychiczną.

*(Dane pochodzą z Fundacji „Dzieci niczyje”, 2013r.)

UM Radomsko, Źródło artykułu: www.radomsko.pl, Autor zdjęć: UM Radomsko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radomszczański

    Powiat radomszczański - powiat w województwie łódzkim ma swoją siedzibę w Radomsku. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radomsko (gmina miejska), Kamieńsk, Przedbórz Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Radomsko (gmina wiejska), Wielgomłyny, Żytno.

    Do najważniejszych zabytków powiatu należy Kościół w Gidlach, Kościół w Żytnie, Kościół św. Aleksego w Przedborzu i Pałac w Maluszuynie. Niezwykłą atrakcję stanowi Szlak Doliny Pilicy. Malownicze tereny i krajobrazy zapierające dech w piersiach można pieszo, na rowerze, na koniu lub przy wykorzystaniu nart biegowych.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola